Spadek poziomu FT4 u osoby z niedoczynnością tarczycy

witam, jestem w 22 tygodniu ciaży. Mam niedoczyność tarczycy od kilku lat, biore letrox 75 5 razy w tygodniu a 2 razy 100. Odebrałam dziś wyniki i TSH mam OK – 0,788 ale FT4 jest tylko 7,67 gdzie dolna norma jest wskazana 7,86. Robiłam też badania sobie miesiąc temu i było wszystko OK a teraz mi spadło. Czy powinnam coś z tym zrobić? Termin do lekarza mam dopiero za miesiąc.

Dzień dobry,

Proszę zainwestować nwprywatną wizytę (dziecko jest najważniejsze) i udać się do endokrynologa wcześniej. Lekarz po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu zweryfikuje dawkę leku do takiej, jaka będzie najlepsza dla Pani i Dziecka. Przed wizytą proszę oznaczyć "na świeżo",:. TSH, FT3, FT 4 i antyTPO.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz