Spadek poziomu hormonu bHCG i plamienie

Ostatnią miesiączkę miałam od 17.09, wyliczony termin owulacji przez lekarza 5.10. W tym czasie współżyłam. Pierwsze hcg z krwi ( 13.10) wynik 6.53 mlU/ml kolejne hcg 15.10 spadek do 1.04. Pojawienie się tego dnia plamienia.

Mam pytanie, czy byłam w ciąży? Czy jest szansa, że to plamienie to zagnieżdżanie?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niestety spadek poziomu hormonu bHCG i towarzyszące plamienie wskazują, że najprawdopodobniej doszło do zatrzymania rozwoju ciąży i wczesnego poronienia. Dobrze byłoby jednak ponowić badanie poziomu bHCG i umówić na wizytę do ginekologa, by ten ocenił tę kwestię w USG.

Pozdrawiam serdecznie!