Spadek poziomu TSH po stosowaniu Letrox

Witam Byłam u endokrynologa z wynikami badan tarczycy, owa lekarka stwierdziła,że przy wyniku TSH3 - 3,20 mam niedoczynność tarczycy, brałam letrox 50 i 75 przez 6 miesięcy,później byłam u innego endokrynologa który stwierdził,że nie mam żadnej niedoczynności tarczycy, po 3 mies od odstawienia leku zrobiłam badanie wynik TSH3- 1,85. Czy to możliwe,że wynik tak spadł ? po pół roku brania tabletek na tarczyce którą nie byłam chora? Powinnam się jeszcze konsultować z lekarzem z obecnym wynikiem ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
oczywiscie może Pani się jeszcze raz skonsultować z endokrynologiem. Takie wahania mogą być sopwodowane np. chorobą Hashimoto, ale teraz wyniki są niezłe więc prawdopodobnie nic Pani nie dolega.
Pozdrawiam