Spadek poziomu TSH u 35-letniej osoby

Jakie moga byc przyczyny duzego i samoistnego bez lekow spadku tsh? lipiec -po przebytej anginie tsh 4,250 wrzesien -po 45 dni od badania tsh 2,971 pazdziernik -po 38 dniach od badania tsh 2,165 srednio wypada mi ok 0.021 do 0,028 dzienie, Miałam usg tarczycy jest prawidlowa ale ma guzek 8mm. Byla biopsja wynik kat 3: pecherzyki plus metaplazja ogniskowa w 10%, INNE: cholesterol 198, ATG i ATPO w normie FT4 tez w normie, wiek 35 lat Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spadek TSH może wynikać z nadczynności gruczołu tarczowego. Warto kontrolować fT3 i fT4. Opisywany guzek może być tego przyczyną.