Spadek wagi a antybiotykoterapia

Witam,od początku,ok.rok temu zaczęły się częste biegunki można powiedziać że po każdym posiłku lub nawet w trakcie,zrobiona była gastroskopia badanie wykazało helikobacterie,lekarz powiedział,że prócz barterii wszystko jest ok.Narzeczony jest po kuracji antybiotykowej,biegunki ustały(w końcu).Lecz martwi mnie spadek wagi przed i po antybotykach.Ponowne badanie wykazało,że bakterii już nie ma lecz waga spada.Co jest przyczyną?jakie badania wykonać,żeby zobaczyć co jest przyczyną utraty.

Lek. Tomasz Budlewski

Dobranie odpowiednich badań wymaga dokładnego wywiadu oraz badania lekarskiego. Być może należy wykonać badania hormonów tarczycy, być może wynika ze zmiany odżywiania itp. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego.