Spadek wagi a nadmiar skóry

Witam mam 24 lata rok temu moja waga wynosiła 159kg przy wzroście 183 cm dzięki zmianie w odżywianiu i ćwiczeniom udało mi się zgubić 40 kg osiągnąłem swój cel jaki na początku sobie postawiłem ale nie jestem zadowolony z efektów ponieważ mam nadmiar skóry na udach i brzuchu ogólnie moje kg. są rozłożone po całym ciele od łydek aż po klatkę piersiową skóra jest luźna i mało jędrna już nie wiem co mam robić jak ćwiczyć co jeść żeby sobie z tym problemem poradzić

Proszę Pana,

Podczas trwania diety jak i po je zakończeniu polecam Panu zabiegi masażu próżniowego, RF.
We własnym zakresie polecam uczęszczanie na basen i korzystanie z masaży wodnych. Dołączenie do tego treningów siłowych, które zwiększają masę mięśniową. Im mocniejsze mięśnie tym lepiej napięta skóra.
W pielęgnacji domowej proszę przeprowadzać peelingu solny 3- 4 razy w tygodniu oraz stosować preparaty na rozstępy, których zadaniem jest poprawa elastyczności skóry.

W sytuacji kiedy mamy do czynienia już z tak zwanymi zwisającymi fałdami skóry najlepsze efekty przyniesie operacja plastyczna, polegająca na wycięciu nadmiaru skóry

Pozdrawiam serdecznie:-)