Spadek wagi po leczeniu torbieli jajnika

Od 3mcy lecze sie na torbiel jajnika,jestem po jednej operacji wyluczszenia torbieli obustronnych,po miesiacu odnowila sie torbiel na lewym jajniku. Od tego czasu zaczely sie moje problemy ze spadkiem wagi.Podejrzewam nadczynnosc tarczycy.Czy moge porozmawiac o tym ze swoja Pania ginekolog?Czy moge ja poprosic o jakies dodatkowe badania w tym kierunku?Czy moge miec nadczynnosc tarzycy przez torbiel jajnika?Mimo ze jem normalnie,czesto to chudne,moje wagi to 45,47,48,50,(55przed torbielami)162wzr

Renata GrzechociĹska

Witam.
Oczywiście, ze może Pani porozmawiać z ginekologiem o swoim niepokoju związanym z faktem spadku masy ciała. Ten jednak może być spowodowany samym zabiegiem operacyjnymi lub zmianami hormonalnymi. W celu wykluczenia choroby tarczycy może Pani wykonać pomiar TSH.
Pozdrawiam