Spadek wagi u chorego na dystrofie mięśniową duchenną

Witam . Syn choruje na dystrofie Mięśniowa duchenna. Ma 18lat. Jest wentylowany całodobowo respiratorem, ma tez rurke treachostomijną. Odkąd ma respirator a bedzie to juz 2lata, bardzo schudł. obecnie wazy 38kg. Wczesniej 2 lata temu 51kg. jest pod opieką hospicjum. Wyniki lekarz powiedzial ze sa w normie, nie zapada tez na infekcje. Ostatnio lekarz anestezjolog który opiekuje sie synem w domu zasugerował by zastosowac u syna zywienie dojelitowe, ze względu na spadek masy ciała, co mam robic?

Michał Springer

Witam, choroba Pani syna jest bardzo poważna, dlatego sugeruję podjęcie decyzji po przedyskutowaniu za i przeciw z lekarzem prowadzącym syna i znającym jego stan kliniczny. Żywienie dojelitowe jest najbardziej zbliżone do naturalnego, ale istotne znaczenie przy wyborze metody żywienia ma stan pacjenta i jego pozostałe dolegliwości. Pozdrawiam