Spadek wartości neutrocytów, wzrost erytrocytów

Witam! Bardzo proszę o interpretacje wyników dwu i półmiesięcznej córki.Leukocyty 6,46, erytrocyty 3,76, hemog 11,1, hematokryt 31,3, płytki krwi 429. ( MCV, MCH, MCHC w normie) Rozmaz neu % 5,1( norma 27-51), lym%84,1(38-60), mono%7,7( 0-14). Według wcześniejszej morfologii erytrocyty, homoglobina i hematokryt wzrasta, natomiast neutrocyty maleją.( tydzień przed tą morfologią było 11,7 %., a leukocytów 3.1 Morfologie robiliśmy po to, aby sprawdzić poziom żelaza.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W podanej morfologii poziom limfocytów rzeczywiście jest nieco podwyższony, a neutrofili obniżony. Taki obraz najczęściej jest wynikiem infekcji o etiologii wirusowej. Podany wynik powinien zostać jednak oceniony przez specjalistę pediatrę, który opiekuje się dzieckiem i zna pełny obraz kliniczny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty