Spadek wydajności fizycznej a żywienie

Witam. Jestem chłopakiem mającym 19 lat i przy wzroście 185cm ważę około 67kg. Od jakiegoś czasu zacząłem inensywniej uprawiać piłkę nożną- treningi czasami 2/3 razy w tygodniu. Nigdy wcześniej nie przywiązywałem uwagi do diety i jakoś dawałem radę. Ostatnimi czasy jednak odnotowałem spadek wydajności fizycznej i uważam, że jest to spowodowane jakimiś zaniedbaniami w dziedzinie swojego żywienia. Czy mógłbym prosić o jakieś rady/ wskazówki w kontekście ułożenia planu żywienia? Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
indywidualne wskazówki można zalecić po badaniu i wywiadzie żywieniowym, najlepiej żeby Pan się skontaktował z pobliski gabinetem w celu ułożenia własciwej diety, warto zrobic przed wizyta podstawowe badania/: mofologia, mocz, lipidogram.
Pozdrawiam

Szanowny Panie,
Dieta i odpowiednie nawodnienie jest dla piłkarza bardzo ważne, ponieważ mocno wpływa nie tylko na wydolność, ale także na formę. Na pewno powinien Pan przyjmować ok. 3000 kcal dziennie, ale należy także pamiętać o odpowiednim bilansie białka, węglowodanów i tłuszczów w diecie.

Polecam wizytę u dietetyka, który zanalizuje Pana stan odżywienia, sposób żywienia, wyeliminuje błędy żywieniowe i zaplanuje Pana model żywienia.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
http://www.swiatodzywiania.pl