Spadek zainteresowania seksem u 48-latka

Jestem 48 letnim meszczyzna zauwazylem spadek zainteresowania sexem . co moze byc tego przyczyna ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przyczyn obniżenia libido może być bardzo wiele - począwszy od fizjologicznych, aż po psychiczne (stres, problemy w związku). Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, który wykluczy ewentualne przyczyny fizyczne.
Pozdrawiam

Dzień dobry.
W oparciu o informacje, jakie Pan podał, można wnioskować jedynie, że przyczyną spadku zainteresowania seksem może być Pański wiek, jednak rzeczywistą diagnozę postawić mógłby specjalista. Sugerowałbym kontakt z seksuologiem.

Witaj
Zainteresowanie seksem nie musi być krzywą wznoszącą , ani opadającą. Są okresy kiedy mężczyzna jest zainteresowany bardziej seksem lub mniej. Jedną z przyczyn może być obniżony poziom testosteronu, ale wcale tak być nie musi. Proszę udaj się do seksuologa , z którym możesz to przedyskutować . Pozdrawiam

Między 40 a 50 rokiem życia mężczyzna przechodzi ostatni kryzys hormonalny w swoim życiu, zwyczajowo zwany andropauzą. Polega ona na liniowym spadku stężenia testosteronu w surowicy (ok. 1% rocznie). Spadek ten jest efektem ograniczenia funkcji dokrewnej jąder i nadnerczy, związanego z procesami starzenia się. Najczęstszymi objawami andropauzy są:
- obniżenie libido, jakości i częstości erekcji,
- zmiany nastroju, poczucie zmęczenia, męczliwość, drażliwość,
- zaburzenia snu,
- spadek beztłuszczowej masy ciała, spadek siły mięśni
- wzrost ilości tłuszczu otrzewnego,
- zmniejszenie owłosienia,
- zmniejszenie gęstości kości.