Spadek zainteresowania życiem towarzyskim

Witam, Jestem kobietą mam 29 lat. Od pewnego czasu zauważyłam u siebie spadek zainteresowania takim nadmiernym życiem towarzyskim, imprezami a także spadek zainteresowania płcią przeciwną. Chciałbym zapytać czy to wszystko poprostu słabnie z wiekiem? Czy emocje z tym związane stopniowo opadają?jestem panną nie mam dzieci ani też chłopaka. Dziękuję.

Wiele zależy od tego z "jakiego poziomu" jest ten spadek i jaka jest amplituda. Jeżeli jest to niewielkie obniżenie, moze byc sygnełem przemęczenia, stresu lub kryzysu związanego np z wartościami czy dotychczasowymi zyciwoymi celami. Jesli jest znaczny, moze juz sugerować głębszy kryzys albo nawet zaburzenie (np depresję). Na początek zachęcam do rozmowy z kims bliskim, a także porozmawiania z innymi, czy i jak oni to przeżywają. Jeśli jednak nasilenie objawu jest znaczne, zachęcam do spotkania z psychologiem.

Witam Panią. W przeczytanym Pani poście zwrócił szczególnie moją uwagę fragment, który pozwolę sobie zacytować "zauważyłam u siebie spadek zainteresowania takim nadmiernym życiem towarzyskim". Szczególnie słowo "nadmiernym" zwraca moją uwagę. Być może jest tak, że jeśli doświadczała Pani tych sytuacji w nadmiarze to potrzebuje Pani "wypracować" sobie coś w rodzaju równowagi. Z natury jesteśmy istotami społecznymi (stadnymi), ale nadmiar stymulacji w tym obszarze może również powodować rozregulowanie naszego układu nerwowego. Być może potrzebuje Pani teraz czasu na kontakt ze sobą i określenie własnych potrzeb i oczekiwań w opisanym obszarze Pani życia. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry, myślę że warto sobie odpowiedzieć na pytanie czy taki stan rzeczy panię satysfakcjonuje czy nie? Jeżeli nie, warto sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się dzieje, z czego to wynika. Może pani porozmawiać z kimś bliskim lub z psychologiem. Pozdrawiam.

Witam,

Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie poprzez serwis internetowy. Najlepiej jeśli odpowiedź jest podparta pełnym zrozumieniem co znaczy to zmniejszenie zainteresowania obszarami życia które Pani wymieniła, na ile ono jest nasilone i dlaczego tak się dzieje oraz jak to wpływa na Pani obecne życie i jak Pani się z tym czuje. Myślę, że warto by rozważyła Pani rozmowę z kimś bliskim lub/i wizytę u psychologa/psychoterapeuty. Perspektywa kogoś "z zewnątrz" może pomóc Pani lepiej zrozumieć co się dzieje i czy jest się czym niepokoić.

Pozdrawiam
Karolina Matlak