Spadki poziomu cukru

Witam,jestem po resekcji tarczycy. Ostatnio zauwazylam ze mam problem z cukrem. Mierzylam go rano na cukromierzu o godzinie 6 i mialam 110,nastepny pomiar robilam o 6:40 - mialam 99, kolejny byl o 7:00- bylo 83. Czy to nie za szybkie spadki cukru w krotkim czasie ? Dodam ze kolo godz 9 kreci mi sie w glowie.

Dzień dobry,

Podane przez Panią wartości cukru są prawidłowe. Hipoglikemię wg wtycznych PTD 2015 rozpoznajemy przy wartościach glikemii < 70 mg%. Proszę oznaczyć stężenie glukozy ok. 9:00, kiedy ma Pani opisywane dolegliwości, jeśli cukier będzie niższy od 70 mg/dl, wówczas warto udać się do diabetologa.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz