Spadła nam prezerwatywa - czy powinnam zażyć antykoncepcję po?

Współżyłam z chłopakiem dnia 5-6 stycznia, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, jednak spadła podczas i została na kilka sekund w pochwie, ale zaraz wypadła. Wytrysku nie było, ponieważ dodatkowo był to stosunek przerywany, penis był suchy. Następnego dnia, czyli dzisiaj zaczęła mi się owulacja. Czy istnieje ryzyko zapłodnienia? I czy warto zastosować "antykoncepcję" po w takim przypadku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli antykoncepcja w postaci prezerwatywy została nieprawidłowo zastosowana i byłaś w okresie okoloowulacyjnym istnieje możliwość zapłodnienia. Warto udać się po poradę do lekarza ginekologa, który indywidualnie dobierze postępowanie w Twoim przypadku.

Pozdrawiam!