Spalanie kalorii u 25-latki

Ile średnio, dziennie spala organizm 15-latki? Mam takie zadanie i wolę się dowiedzieć od najlepszego źródła.

Zapotrzebowanie energetyczne uzależnione jest od kilku czynników tj. płci, wieku, wzrostu a więc i prawidłowej masy ciała oraz aktywności fizycznej. Zakładając, że prawidłowa masa ciała to 55 kg oraz dana 15-latka wykazuje średnią aktywność fizyczną to według obliczeń jej całowite dzienne zapotrzebowanie energetyczne to około 2000 kcal (dokładnie według wzoru 1989 kcal/d) i tyle też przy braku zaburzeń przemiany materii organizm powinien spalić.