Spalanie kilokalorii przez 16-latka

Witam serdecznie ! Mój syn jest na diecie. Ma 16 lat i waży 66kg. 4-5 razy w tygodniu uprawia sport. Chciałbym się dowiedzieć ile kcal spala jego organizm na kazdy kg ciała dziennie. Oczywiscie w stanie spoczynku. Wynik moze byc podany w przyblizeniu :)

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Witam,
Żeby obliczyć tą wartość niezbędny jest jeszcze wzrost.
Najłatwiejszą metodą samodzielnego obliczenia podstawowego zapotrzebowania organizmu na energię, jest wzór Harrisa-Benedicta.