Spanie dziecka na brzuchu a budzenie się z płaczem

witam, Mój synek niedługo skończy roczek, od tygodnia lubi spać w nocy na brzuszku, jednak martwi mnie to iż kiedy śpi w tej pozycji budzi się kilka razy w nocy z płaczem. Dodam że do tej pory nie miał problemów ze snem i kiedy śpi na boczku lub pleckach to nie budzi się tak często. Bardzo proszę o pomoc czym to może być spowodowane. Dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Być może częstsze budzenie się dziecka jest związane z przyzwyczajaniem się do nowej pozycji spania. W razie wątpliwości warto aby dziecko ocenił specjalista pediatra.