Spanie po 5 godzin na dobę

mam problemy ze snem nie śpię więcej niż 5 godz

Dzień dobry!

Z wiekiem zapotrzebowanie na sen naturalnie się zmniejsza. Niektóre osoby śpią właśnie po ok. 5 godzin, ale nie mają większych potrzeb i nie odczuwają większego dyskomfortu z tym związanego.
Jeśli jednak w Pana wypadku jest inaczej - Pana nastrój się pogorszył lub jest Pan bardziej nerwowy, wybudza się Pan w nocy, sen nie przynosi wypoczynku, towarzyszą Panu jakieś inne dolegliwości itp. - proszę osobiście zgłosić się do lekarza.
Postawienie jakiejkolwiek diagnozy za pośrednictwem Internetu i na podstawie skąpych informacji, nie jest możliwe.

Pozdrawiam!

5 godzin snu to dla większości ludzi zdecydowanie za mało. Pytanie czy ma Pan optymalne warunki do snu - wygodne łóżko, cisza, odpowiednia temperatura. Jeśli tak to w pierwszej kolejności proponuje wdrożyć w sposób konsekwentny odpowiednie zasady higieny snu, opisy dostępne są na wiarygodnych serwisach internetowych. Gdy to nie przyniesie efektu, warto się skonsultować z lekarzem psychiatrą mającym doświadczenie w medycynie snu, aby możliwe było postawienie właściwego rozpoznania i wdrożenie skutecznego leczenia.