Specjalista od AADD z Poznania lub okolic

Witam, proszę o pomoc, gdzie mogę się udać w sprawie porady i ewentualnego leczenia, bądź wsparcia dla mnie w okolicach Poznania. Mam 25 lat, zawsze miałem bardzo dobre i celujące wyniki w nauce i bardzo dobre wyniki w sportach, byłem aktywny, no i zdecydowanie nadpobudliwy, gadatliwy - ogólnie do ok 16-17 roku życia wykazywałem większość objawów dla ADHD, zachowując przy tym zdolności do nauki. Problemy zaczęły się w małym stopniu w liceum, jednakże maturę zaliczyłem na tyle dobrze, że bez problemu dostałem się na Mechatronikę na Politechnice Poz. Na studiach zaczęły się większe problemy, uczyłem się bardzo dobrze dopóki coś mnie interesowało, jednak gdy mnie znudziło, kompletnie zostawiałem dany temat. Nie byłem w stanie niczego zrobić w wyznaczonym terminie, zdając sobie sprawę, że wystarczy przysiąść nad danym projektem, który nie był trudny jakieś 2 dni i go zaliczyć - jeśli ten mnie nie interesował nabierałem do działania takiej awersji i odkładałem pracę w nieskończoność, przez co efektem był spadek o 3 lata na studiach i zaniechanie ich całkowicie (nie chodzi tu tylko o jeden projekt - projekt był przykładem).

W miedzyczasie pracowałem w kilku miejscach, założyłem też kilka biznesów zawsze osiągając początkowo bardzo wysokie wyniki i awansując niespotykanie szybko, ale to wszystko do czasu, aż nie przestawałem widzieć w danym działaniu sensu na dłuższa metę. Do całości trzeba dodać problemy z dogadywaniem się z najbliższymi, jednak (co jakoś nie odpowiada temu co wyczytałem na temat AADD) posiadam bardzo dużo znajomych - myślę, że wynika to z mojej gadatliwości. Problemem AADD zainteresowałem się już kilka lat temu, jednak ostatecznie temat jakoś się rozmył i nie spotkałem się nawet z żadnym lekarzem. Ostatni jednak pojawił się problem związany z depresją - sam sobie wydaje się leniwy i nie mogę tego przełamać w sobie, czuję czasami, że mógłbym góry przenosić, gdybym tylko miał siłę wyjść z tego marazmu i zacząć działać. Proszę o pomoc i wskazanie, gdzie w okolicach Poznania mógłbym dostać fachową poradę i jak przebiegałby proces leczenia. Zdaje sobie sprawę, że osoby z AADD mają wiele problemów, ale wiem, że jak uda mi się wyuczyć pewne zachowania, bądź zwalczyć pewne nawyki i wyselekcjonować te dobre cechy jak kreatywność i szybkość myślenia, to będę mógł wrócić do formy działania jaką miałem w młodości, ale już w dorosłym świecie. Potrzebuję jednak do tego przewodnika. Z góry dziękuję za pomoc i czekam na kontakt. Pozdrawiam.

Witam:)

Domyślam się, że potrzebuje Pan wsparcia i pomocy, zatem zachęcam do poszukania pomocy na stronie  www.psychoterapia.poznan.pl Zachęcam do obejrzenia linków, porozmawiania telefonicznie z terapeutami i zdecydowanie się na konkretną osobę.

Warto wiedzieć, że dobra terapia nie zawsze jest przyjemna i wymaga zmiany myślenia i postępowania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.