Kobieta

Miałam taką sytuacje niedawno i mam oczywiście mocne obawy co do niej. Miałam kontakt ze spermą, może nie dogłębny, bo mocno powierzchniowy, ale jednak! Mój partner oddał nasienie, przez parę chwil, może minutę. Nie miałam z nią kontaktu, po czym zaczęłam go oczyszczać z nasienia. Lecz kiedy kończyłam tą czynność otarłam się łechtaczką o chusteczkę, na której możliwe, że było jeszcze trochę spermy. Czy jest możliwość, że plemniki przeżyły do czasu znalezienia się na chusteczce? Czy plemniki dłużej żyją kiedy mają kontakt z lubrykantem? Czy taki kontakt z nasieniem wystarcza , żeby zajść w ciążę? (moje wydzieliny wcześniej zostały przeze mnie wytarte inną chusteczką, ale lubrykant jeszcze był, tak więc nie było to środowisko suche). Byłabym wdzięczna za jakieś szczegółowe odpowiedzi! Naprawdę.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Magdalena Szymańska 53
Lek. Magdalena Szymańska Stażysta/Rezydent, Poznań Grunwald
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry!

Plemniki mogą przeżyć w dorgach rodnych kobiety nawet do 72 h. Sprzyjające dla nich środowisko to takie, które jest wilgotne i ma stałą temperaturę.

W innych warunkach plemniki mogą przetrwać do kilku godzin. Jednak nie da się jednoznacznie określić ile dokładnie. Nie zależy to tylko od środowiska, ale od samej jakości nasienia.

Jeżeli jakaś część nasienia dostała się do przedsionka pochwy, istnieje niewielka szansa, aby doszło do zapłodnienia.
Warto wykonać test ciążowy.
Test z moczu jest najbardziej wiarygodny, jeżeli wykona się go w około 14 dni po stosunku, a testy z krwi już po 7 dniach.

Pozdrawiam!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Prawdopodobieństwo ciąży – Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy stosowaniu danej metody antykoncepcyjnej określa tzw. indeks Pearla. Indeks Pearla to ilość zapłodnieńu 100 kobiet w ciągu roku. Przeciętny cykl menstruacyjny trwa 28 dni. Oznacza to, że w ciągu roku u jednej kobiety następuje 13 cykli, a u 100 kobiet – 1300 cykli.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach