Sperma na wargach sromowych a możliwość ciąży

witam, czy jeśli sperma znalazła sie na moich wargach sromowych, ale nie została wprowadzona do pochwy, a zaraz po tym dokładnie się umyłam, to czy istnieje prawdopodobieństwo, że zajdę w ciążę? Ostatnią miesiączkę miałam 7 listopada br, a cykl trwa ok. od 28 do 30 dni. Proszę o szybką odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc ustalić jakieś prawdopodobieństwo konieczne jest ustalenie dodatkowych informacji np. czy odbył się stosunek płciowy? Pragnę przypomnieć iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Proponuję w razie braku wystąpienia miesiączki o skierowanie się do ginekologa celem potwierdzenia/wykluczenia ciąży.