Sperma w okolicach intymnych a ryzyko zajścia w ciążę

wczoraj uprawialismy seks. chłopak nie doszedł we mnie, ale zahaczył o moje spodnie i trochę poleciała na pagorek lonowy . nie jestem pewna czy nie pocieklo to na dol . natychmiastowo wytarlam to chusteczkami mokrymi. czy nawet jeśli pocieklo i ewentualnie trochę wlecialo jest możliwość bym zaszła w ciążę? czy powinnam zastosować 72 ? dodam ze po całym zdarzeniu bolał. mnie brzuch a dzisiaj dostałam miesiaczke .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego opisu wynika, że współżyli Państwo bez zabezpieczenia, a to oznacza, że ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Decyzja, czy zażyć tabletkę awaryjną należy jednak do Pani. W przyszłości, jeśli nie chce Pani zajść w ciążę, proszę pamiętać o skutecznej antykoncepcji.