Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spięcie w głowie przed zaśnięciem

Lat 52. Mój objaw to jakby ułamkosekundowe spięcie w głowie tuż przed zaśnięciem. Powoduje to niepokój i czasami skutecznie przeszkadza w ponownym zaśnięciu, lub po wybudzeniu się w nocy. Lekarz przepisał mi Madopar w zawiesinie 62,5 mg, 30 min. przed snem oraz 2x1200 (do śniadania) Biotropil. Biorę 10 dni i wielkiej poprawy nie ma, choć "spięcia" są jakby nieco wytłumione.
MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu

Witam, a jak brzmi pytanie ?

No ale niech będzie :

To co Panu dolega, dolega bardzo wielu ludziom, chociaż właścwie używanie określenia "dolega" jest grubo przesadzone. W stanie snu czy zasypiania, częstotliwość EEG graniczna Alfa - Teta, mózg wysyła impulsy elektryczne do mięśni aby sprawdzić czy są jeszcze aktywne, czy też kuż "śpią" . Powoduje to uczucie spięcia, drgawki, skurczu, czy wierzgnięcia. Niekiedy spadania. Są to tzw. mioklonie. Ich pochodzenie jest prawdopodobnie atawistyczno - ewolucyjne .

Leczenie tego farmakologicznie jest moim zdaniem grubo przesadzone, chyba że są to tzw, "piorunujące" mioklonie powodujęce wierzgnięcie obu nóg i korpusu powodujące np. spadnięcie z łóżka. Wtedy branie Biotropilu byłoby uzasadnione, ale Madopar - lek przeciw chorobie Parkinsona na dokładkę ? Chyba, że nie napisał Pan wszystkiego w wynikach i badaniach jakiePan przeszedł.

Mam nadzieję że Pan sobie zdaje sprawę, jakie skutki uboczne maję te leki i jak to się może skończyć.

Na Pana miejscu zafundował bym sobie specjalistyczne nagrania MP3, które skutkują łagodnym przechodzeniem ze stanu świadomości w stan Teta i normalizują biologiczny rytm snu. ( Patrz mój profil) Pozdrawiam serdecznie

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0

Dzień dobry. Być może ogólnie żyje Pan w stanie podwyższonego napięcia, stresu. Wówczas potrzebne przed zaśnięciem wyciszenie celem przejścia w fazę snu może być utrudnione. Warto na godzinę lub dwie przed planowaną porą pójścia spać unikać stresujących czy pobudzających zajęć, stosować techniki relaksacyjne, zadbać o przyjemności, nawet te drobne. Warto także spotkać się z psychologiem i wzmocnić techniki radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety