Spirala a ból podbrzusza

Witam. Mam spirale od 8 miesiecy i podczas stosunku zaczelo mnie bardzo bolec podbrzusze. Takze gdy napinam brzuch to czuje bol.... Powiedzcie mi prosze co to moze oznaczac? Z gory dziekuje za pomoc :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bóle mogą być spowodowane efektem mechanicznego działania spirali na macicę. Warto wykonać kontrolne USG.