Spirala antykoncepcyjna a stosunek płciowy

Witam. Mam pytanie. Chciałabym się dowiedzie, czy ta nitka ze spirali wystaje? Jak przebiega stosunek płciowy? Czy to boli? Zastanawiam się nad założeniem, ale nurtują mnie te pytania.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przypominam, że wkładka wewnątrzmaciczna wkładana jest do jamy macicy (macica jest głeboko w brzuchu), a nie do pochwy (czyli narządu kobiecengo potrzebnego do kopulacji), dlatego obecność spirali specjalnie nie zaburza stosunku płciowego (choć niekiedy zdarza się, że partner skarży się na kłucie podczas stosunku). Nitka połączona ze spiralą wystaje z jamy macicy do pochwy (czyli nie wystaje na zewnątrz). Kobieta może włożyć palce do pochwy i wyczuć nitki palcami - ma wtedy pewność, że wkładka jest na swoim miejscu.

Założenie spirali nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, ale nie jest bardzo bolesne. Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/antykoncepcja-wewnatrzmaciczna-pi-03-28.

Pozdrawiam!