Spirala - czy powinnam ją wyciągnąć?

Witam serdecznie. Od 10 miesięcy mam założoną spiralę, na początku miałam obfity krwotok, a od 2 miesięcy mam cały czas plamienia - są dziwnego koloru, raz są ciemnobrązowe a czasami żółte, które śmierdzą. Lekarz mówi, ze nie widzi nic niepokojącego, ale krępuje mnie to przy zbliżeniu. Przepisał mi tabletki N***, ale mi nie pomagają, czasami biorę N***, która mi pomaga na jakiś czas. Proszę o odpowiedź, czy powinam być zaniepokojona? A może wyciągnąć spiralę? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Stosowanie wkładek wewnątrzmacicznych dosyć często powoduje krwawienia. Może warto się zastanowić nad zmianą metody antykoncepcji na taką, która nie będzie powodować dyskomfortowych sytuacji.
Oczywiście antykoncepcja musi zostać dobrana indywidualnie z rozważeniem strat i korzyści.
Istnieje wiele metod, które cechuje taka sama a nawet większa skuteczność antykoncepcji.