Spiralne złamanie kości śródstopia z przemieszczeniem

Witam serdecznie, mam poważny problem. 01.01.15 złamałam V kość śródstopia. Było to bardzo brzydkie złamanie, zdaniem lekarzy, gdyż spiralne, z przemieszczeniem. Przed unieruchomieniem nogi i założeniem szyny gipsowej nastawiono mi ją i uznano, że operacja nie jest konieczna. Upłynęło 8 tyg. i pierwszy raz, na dzisiejszym zdjęciu rtg, był zauważalny progres. Minimalny, ale jednak. Lekarz zadecydował, że jeszcze miesiąc muszę mieć gips, więc będzie to 12 tyg. łącznie. Czy to się w ogóle zrośnie?

Aleksander Ropielewski

Nie mogę sie wypowiedzieć bez możliwości oceny badań obrazowych. Do powstania stabilnego zrostu potrzebny jest kontakt powierzchni kostnych oraz dobre ukrwienie i brak zakażenia obszaru złamania.