Spiralne złamanie kostki bocznej stawu skokowego

12.10 miałam spiralne złamanie kostki bocznej stawu skokowego. Gips na 5 tygodni. Kość się zrosła. Jestem 3 tygodnie po zdjęciu gipsu. Nie miałam zleconej żadnej rehabilitacji. Stopa jest już w miarę rozciągnięta. Poruszając się o kulach jestem w stanie lekko oprzeć ciężar ciała na tej nodze ale każdy większy nacisk sprawia ból pięty i kostki. Kostka nadal jest opuchnięta i nabrzmiewa po wysiłku. Nie jestem w stanie samodzielnie zrobić choćby jednego kroku. Czy taki stan jest normalny?

Witam,
7-8 tygodni po złamaniu leczonym unieruchomieniem w gipsie to czas kiedy powinna Pani zacząć wracać do pełnego obciążania, pełnego funkcjonowania. Oczywiście bezwzględnie wymaga Pani rehabilitacji. Sugeruje kontrole u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu