Spłaszczenie głowy u 3,5-miesięcznego dziecka

Witam. Jestem mamą 3,5 miesięcznej córeczki. Córka zawsze preferowała spanie na plecach z odwróconą głową w prawą stronę,co spowodowało spłaszczenie główki z jednej strony , ze zdjęć znajdujących się w internecie widzę duże podobieństwo do plagciocelafi. Córka obraca głowkę w każdą stronę,teraz dużo się rozgląda i sama podczas snu przekręca głowkę w lewą stronę. Dostaliśmy od pediatry skierowanie na rehabilitację,czy plagiocelafia jest wyleczalna ? czy konieczne jest leczenie "kaskiem"

Aleksander Ropielewski

Stosując odpowiednie ułożenie dziecka jest duża szansa, że odkształcenie główki się wyrówna. Oczywiście rehabilitacja i ćwiczenia będą wskazane, aby pobudzić odpowiednie mięśnie.