Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spłata kredytu po rozstaniu z partnerem

Postanowiłam rozejść się z moim partnerem. Partner mieszka u mnie (wyremontowaliśmy 2 pokoje), kredyt na remont wziął mój narzeczony. Nie spisaliśmy żadnej umowy notarialnej, wysokość kredytu wraz z odsetkami wynosi 14tyś. Chciałabym wiedzieć czy po rozstaniu wysokość mojej spłaty będzie wynosić połowę z całego kredytu (licząc odsetki) czy tylko wysokość, na jaką opiewają rachunki jest to ok. 5tyś. ( Pracownik, który remontował pokoje nie wystawił rachunku ani żadnego pokwitowania za robociznę)?
KOBIETA ponad rok temu

Założenia kampanii antynikotynowej

Kampanie antynikotynowe mają na celu dostarczenie informacji odnośnie wpływu palenia na osobę palącą oraz jej otoczenie. O przeszkodach stojących na drodze promowania zdrowej mody niepalenia, opowiada Jan Orgelbrand.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam Panią serdecznie. Z prawnego punktu widzenia jedynym pożyczkobiorcą jest Pani były partner i to do niego należy obowiązek spłaty zaciągniętego kredytu. Kwestia rozdziału spłaty zobowiązania wobec banku leży tylko i wyłącznie w Państwa rękach. Brak rachunków w tej sytuacji nie wpływa na obowiązek spłaty długu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam serdecznie Z tym pytaniem najlepiej byloby sie zwrocic do kredytodawcy. Jesli zna Pani bank, wktorym narzeczony wzial kredyt prosze sie udac do banku i tam uzyskac informacje. Jesli jednak kredytobiorca byl jednie Pani narzeczony to zobowiazanie prawdopodobnie ciazy jedynie na Nim. Prosze to jednak zweryfikowac. Pozdrawiam serdecznie

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy