Spłata kredytu po rozstaniu z partnerem

Postanowiłam rozejść się z moim partnerem. Partner mieszka u mnie (wyremontowaliśmy 2 pokoje), kredyt na remont wziął mój narzeczony. Nie spisaliśmy żadnej umowy notarialnej, wysokość kredytu wraz z odsetkami wynosi 14tyś. Chciałabym wiedzieć czy po rozstaniu wysokość mojej spłaty będzie wynosić połowę z całego kredytu (licząc odsetki) czy tylko wysokość, na jaką opiewają rachunki jest to ok. 5tyś. ( Pracownik, który remontował pokoje nie wystawił rachunku ani żadnego pokwitowania za robociznę)?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam Panią serdecznie. Z prawnego punktu widzenia jedynym pożyczkobiorcą jest Pani były partner i to do niego należy obowiązek spłaty zaciągniętego kredytu. Kwestia rozdziału spłaty zobowiązania wobec banku leży tylko i wyłącznie w Państwa rękach. Brak rachunków w tej sytuacji nie wpływa na obowiązek spłaty długu.

Witam serdecznie
Z tym pytaniem najlepiej byloby sie zwrocic do kredytodawcy. Jesli zna Pani bank, wktorym narzeczony wzial kredyt prosze sie udac do banku i tam uzyskac informacje.
Jesli jednak kredytobiorca byl jednie Pani narzeczony to zobowiazanie prawdopodobnie ciazy jedynie na Nim.
Prosze to jednak zweryfikowac.
Pozdrawiam serdecznie