Spłycenie fizjologicznej lordozy, częściowa sakralizacja L5 oraz dehydrytacja i obniżenie krążków międzykręgowych

SPŁYCENIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY.SACRUM ACUTUM. CZĘŚCIOWA SAKRALIZACJA L5.CZĘŚCIOWA DEHYDRATACJA I OBNIŻENIE KRĄŻKÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH W ODCINKU L4-S1.OBRZĘKOWA PRZEBUDOWA PRZEDNIEJ GÓRNEJ KRAWĘDZI TRZONU L4 Z JEJ NIEWIELKIM ZAOSTRZENIEM.W STAWACH MIĘDZYKRĘGOWYCH MAŁYCH L4-S1 ZMIANY PRZECIĄŻENIOWE.TYŁOZMYK L4-L5 NA 3MM.L4-S1 NIEWIELKIE WYPUKLINY KRĄŻKÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH Z ODCINKOWYM USZKODZENIEM PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO BEZ UCISKU NA STRUNY NERWOWE.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.