Spłycenie fizjologicznej lordozy i skrzywienie boczne w opisie RTG kręgosłupa

odebrałam zdjęcie rtg mojego kręgosłupa : spłycenie fizjologicznej lordozy, skrzywienie boczne lewe, zaostrzenie przednio-bocznych krawędzi trzonów l1-l5, zmiany zwyrodnieniowe w stanach międzywyrostkowych, obni żenie krążka międzykręgowego l4-l4. Dużo tego ale co to oznacza ? Od dłuższego czasu mam nawracające bóle kręgosłupa, jestem tęga ale co zaczynam ćwiczyć to coś się dzieje i nie mogę kontynuować. Co robić ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zmiany mogą być związane z występującymi dolegliwościami. W celu ustępowania dolegliwości należy przede wszystkim ustalić odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne - w tym celu warto skonsultować się z ortopedą lub lekarzem rehabilitacji.