Spłycenie fizjologicznej lordozy i zwężenie przestrzeni międzykręgowej w wyniku badania

L-S wykazuje spłycenie fizjologiczne lordozy,zwężenie przestrzeni międzykregowej L4-L5 zmiany degeneracyjne w tarczkach m-k na obu poziomach oraz zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgowych na poziomie L4-L5 w postaci nierównosci blaszek nasadowych,osteofitów na krawędziach trzonu i zwyrodnienia tłuszczowego szpiku kostnego w okolicach sąsiadujących blaszek granicznych. prosze o odczyt

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej . Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem .