Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego w wyniku badania

witam czy ktos moze mi wytlumaczyc co to znaczy; splycenie fizjologicznej lordozy kregoslupa ledzwiowego.stan po operacji na poziomie l5 s1.dehydratacja i obnizenie wysokosci krazka miedzykregowego l5 s1.na tym poziomie przepuklina tylna centralna krazka miedzykregowego pposrodkow uciska przednia sciane worka oponowego i obustronnie splyca zachylki boczne .

Witam.
Fizjologicznie kręgosłup lędźwiowy układa się w tzw. lordozę, czyli wygina się do przodu. Spłycenie tej lordozy oznacza, że układa się on prosto i nie wygina się tak, jak powinien do przodu. Dehydratacja, czyli odwodnienie, obniżenie wysokości krążka pomiędzy kręgami L5 i S1 oznaczają zmianę zwyrodnieniową, czyli uszkodzenie tego krążka, być może będącą skutkiem operacji, którą Pani przeszła. Jego przepuklina oznacza, że wpukla się on do wnętrza kanału kręgowego, który przebiega przez kręgosłup i w którym jest rdzeń kręgowy otoczony przez worek oponowy, co może dawać objawy, np. ból czy drętwienia kończyn dolnych, ale nie musi. Mam nadzieję, że wyjaśniłem wątpliwości. Pozdrawiam i życzę zdrowia