Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej

Dziewczyna20lat spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. zachowaną wysokość trzonów. zmiany dehydratacyjne krążków międzykręgowych L4-L5, L5-S1. na poziomie L5-S1 dużą centralną przepuklinę jądra miażdżystego zwężającą kanał kręgowy z modelowaniem worka oponowego i obu korzeni nerwowych. na poziomie L4-L5 nieco mniejszą centralną z niewielką przewagą na stronę prawą.Na obu poziomach nieco zwężone otwory międzykręgowe. Widoczny w badaniu odc. rdzenia kr bez zmian ogniskowych,nieuciśnięty.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga . Przedstawione zmiany wymagają prawdopodobnie interwencji operacyjnej.