Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej u 42-letniej osoby

Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Pojedyńcze drobne osteofity na krawędziach trzonów kręgowych . W obrębie rdzenia kręgowego na wysokości C5 i C6 widoczne jest dyskretne poszerzenie kanału centralnego rdzenia kręgowego na wysokości C6 na długości ok. 11 mm i na szerokości ok.2mm. Obraz może sugerować zmiany o typie jamistości rdzenia. na poziomie C2-3widoczna tylno pośrodkowa i dyskretnie zbaczająca w stronę lewą protruzja k/m na ok.3mm ze ślad.modelowaniem worka opony twardej od przodu

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza neurochirurga lub lekarza neurologa. Po bezpośrednim badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Bez badania lekarskiego ciężko jest się wypowiedzieć.