Spłycenie lordozy lędźwiowej i przepuklina

Witam RM wykazało u mnie spłycenie lordozy lędźwiowej,przepuklińę w 2 miejscach króra uciska worek oponowy,korzenie nerwowe oraz powoduje umiarkowane zwężenie otworów międzykręgowych z cechami ucisku na nerwy rdzeniowe,pęknięcie pierścienia włóknistego oraz w zakresie trzonu krągłe ogniska o śr do 13mm o charakterze naczyniaków.bardzo się stresuję czy mogłabym uzyskać więcej informacji...czy to groźne i czy jest możliwe leczenie tego?

Jeśli wzmocnienie gorsetu mięśniowego odpowiednią rehabilitacją nie przyniesie efektu to należy pomysleć o leczeniu operacyjnym - zabieg około 1 h - bezpieczny jeśli wykonuje to wprawiony operator. Sam obraz NMR nie decyduje - tylko w połączeniu z objawami klinicznymi.