Spłycenie lordozy lędźwiowej, niewielkie przepukliny bulging

Spłycenie lordozy lędźwiowej . Niewielkie przepukliny bulging na poziomie L4 L5 oraz L5 S1 bez cech kolizji. Stożek rdzenia widoczny na poziomie Th12 L1 o prawidłowej grubości i sygnale bez zmian ogniskowych .Sygnał szpiku uwidocznionych kręgów prawidłowy. Przestrzeń przykręgosłupowa bez widocznych cech patologii. Proszę o wytłumaczenie mi tego opisu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na wykładniki choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa a także przeciążenia krążków. Konieczna jest konsultacja z rehabilitantem oraz wdrażanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie przykręgoslupowe.