Spłycenie lordozy lędźwiowej, zmiany zwyrodnieniowe

spłycenie lordozy lędźwiowej,zmiany zwyrodnieniowe w postaci częściowej dehydratacji krążków między kręgowych w odc. L kręgosłupa,nadłamania blaszek granicznych trzonów kręgów Th11-L4 z przepuklinami dotrzonowymi,okrężna wypuklina krążka międzykręgowego L4-L5 z modelacją worka oponowego i obustronnym zwężeniem otworów m-kręgowych,tylno-boczna lewa wypuklina krążka międzykręgowego L5-S1 z częściowym zwężeniem otworu m-kręgowego lewego,stożek końcowy rdzenia kręgowego zachowany prawidłowo.Dziękuje

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Operacja może okazać się konieczna na tym etapie choroby gdyż zmiany wykazane w badaniu są dość zaawansowane. Mają one charakter zarówno zwyrodnieniowy jaki i przeciążeniowy z konfliktem ze strukturami nerwowymi.