Spłycenie lordozy szyjnej ze skoliozą lewoboczną i zmiany zwyrodnieniowe

Witam MR opis Spłycenie lordozy szyjnej ze skoliozą lewoboczną Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia i wyciągnięcia krawędzi,zmiany zwyrodnieniowe w małych stawach Cechy dehydratacji krążka m/kręgowego na wszystkich poziomach Nierówność płytek granicznych Sygnał rdzenia kręgowego w normie Szer kostnych ograniczeń kanału w normie wszystkich poziomach Proszę o opinię Dziękuję

Badanie interpretuje się w kontekście znajomości objawów i dolegliwości, które występują u pacjenta oraz wyniku badania pacjenta.
W kręgosłupie jest wiele struktur, które mogą być przyczyną dolegliwości, nie wszystkie są widoczne w badaniu MRI i odwrotnie, wiele zmian opisywanych w badaniu MRI może nie powodować dolegliwości.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
Może ono również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne