Spłycenie zachyłka bocznego kanału kręgowego

moge prosic o odczyt wyniku tomografu poniewaz nie rozumiem o co chodz,jestem po masektoni prawej piersi opis obecnych 6kregow ledzwiowych.na poziomie l5-l6centralna przepuklina krazka mk wpukla sie dokanalowo na gleb.5mm,powoduje ucisk na worek oponowy i splycenie zachylka bocznego kanalu kregowego po stronie prawej. wymiar strzalkowy kan.kreg. w lini posrodowej zmniejszony do 9mm.na wysok.l6-s1 tylna z lewostronna lateralizacja wypuklina krazka mk wpukla sie dokanalowo na gleb. ok

Witam,
jeżeli są dolegliwości bólowe należy jak najszybciej skonsultować sytuację z neurochirurgiem, który zróżnicuje objawy i zadecyduje czy podejmie się leczenia zachowawczego czy operacyjnego oraz stwierdzi czy nie ma przeciwwskazań do rehabilitacji. Nawet jeżeli padnie decyzja o operacji należy podjąć próbę leczenia zachowawczego. Najsensowniejszym rozwiązaniem będzie terapia z użyciem trakcji mechanicznej sterowanej komputerowo lub przez ręce terapeuty. Zabieg ten spowoduje zmniejszenie ucisku przepuklin na tkankę nerwową. Dodatkowo delikatny masaż i nagrzewanie w domu termoforem. Pozdrawiam Dziękuję.