Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa u 37-letniej osoby

Co oznacza opis z badania rezon magn: spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa.Cechy zmian degeneracyjnych krążków międzykręgowych L3/L4 i L4/L5 z obniżeniem intensywności ich sygnału w obrazach T2-zaleznych i obniżeniem krążka L4/L5.Wpuklenia dolnych płytek granicznych trzonów kręgów L2,L3 i L4 o obrazie dotrzonowych przepuklin z otaczającym odczynem zwyrodnien. o typie stłuszczenia w trzonach. Podobne wpuklenie górnej płytki granicznej kręgu L5 z odczynem zwyrodnien z obrzękiem szpiku w L5.

Aleksander Ropielewski

Opis odpowiada nasilonym zmianą zwyrodnieniowo-degeneracyjnym odcinka kręgoslupa, które mogą dawać dolegliwości bólowe. Wskazana fizjoterapia oraz kontakt z ortopedą odnośnie dalszego leczenia.