Spłycona lordoza i zmiany wytwórcze w wyniku RTG kręgosłupa

witam na zdjeciuRtg kre szyjnego wyszło spłycona lordoza zmiany wytwórcze na krawedziach przednich i tylnych trzonów kregów C6,C7 proszę o porade

Witam, taki wynik oznacza zmniejszenie naturalnej krzywizny w obrębie kręgosłupa szyjnego, a także drobne zmiany zwyrodnieniowe w tym odcinku. Może się to wiązać z dolegliwościami takimi jak bóle i drętwienie szyi, głowy, nadmierne napięcie mięśni w tym obrębie. Jednak jest to sprawa indywidualna - w razie dolegliwości warto udać się z tym wynikiem do lekarza oraz do fizjoterapeuty, który może pomóc zniwelować część objawów.