Spłycona lordoza kręgosłupa lędźwiowego i wypuklina krążka międzykręgowego w wyniku rezonansu magnetycznego

Prośba o intetpretację wyników rezonansu magnetycznego .kregosłupa lędzwiowego.Spłycona lordoza kręgosłupa lędzwiowego centralna wypuklina krązka miedzy kręgowegol l4/l5 zweża światło kanału kręgowego o ok 4mm,redukuje wymiar a-pkanału do 11mm modeluje worek oponowy.Lewostronna wypuklina krązka l3/l4 zweża światłokanału kręgowego o ok 5mm spłyca lewyzachyłekbocznywym a-p kanałuwynosi10mm.Dehydratacja zwyrodnieniowa ww krązków miedzykregowych sygnał ze stożka koncowego prawidłowy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczony jest zabieg operacyjny.