Spłycona lordoza lędźwiowa i niewielka dehydratacja krążków międzykręgowych

Badanie wykonano w sekwencjach SE (T1 - sag. i ax.), STIR sag. i TSE (T2 - cor,sag. i ax.), bez wzmocnienia kontrastowego. Spłycona lordoza lędźwiowa . Kość krzyżowa nadmiernie poziomo położona- sacrum acutum. Niewielka dehydratacja krążków międzykręgowych L3-L4 i L4-L5- zmiany degeneracyjne. Sygnał struktur kostnych prawidłowy. Wysokość trzonów kręgów prawidłowa. Na poziomie L3-L4 widoczna wypuklina krążka na 3mm do kanału kregowego, która modeluje worek oponowy, bez ucisku na korzen

Wyniki badań obrazowych odnosi się do badania fizykalnego i wywiadu. W innym przypadku jest to tylko opinia neurologa na temat obrazu który widzi na monitorze komputera.