Spłycona lordoza szyjna jako wynik rezonansu magnetycznego

CO OZNACZA TAKI WYNIK REZONANSU MAGNETYCZNEGO: SPŁYCONA LORDOZA SZYJNA.Trzony kręgów o prawidłowej wysokości, jednorodne.Drobne zaostrzenia na krawędziach tylnych i przednich trzonów kręgów redukują światła otworów m-kręgowych C5-C6,C6-C7.Dehydratacja krążków m-kręgowych.Dokanałowe uwypuklenie krążków m-kręgowych na poziomach: C3-C4 centralna prawostronna przepuklina krążka m-kręg.wpuklona na głębokość 3 mm uciska worek oponowy,kontaktuje się z rdzeniem kręgowym,obustronnie zredukowane światła

Witam, taki wynik oznacza zmniejszenie naturalnej krzywizny w obrębie kręgosłupa szyjnego, a także drobne zmiany zwyrodnieniowe w tym odcinku. Może się to wiązać z dolegliwościami takimi jak bóle i drętwienie szyi, głowy, nadmierne napięcie mięśni w tym obrębie. Jednak jest to sprawa indywidualna - w razie dolegliwości warto udać się z tym wynikiem do lekarza oraz do fizjoterapeuty, który może pomóc zniwelować część objawów.