Mężczyzna , 21 lat Mam 20 lat. W czerwcu się przeziebilem. Mam powiększony migdalek lub migdalki (ale 1 bardziej), splywającą wydzieline po gardle (jakby katar, ale mogę oddychać), czasem zimne dreszcze w nocy gdy leżę pod koldrami/kocami. Nie mam gorączki, nie jestem super osłabiony. Miałem w lipcu morfologie i była w normie. Ogólnie się do tego przyzwyczaiłem, ale czy może być to chloniak? Albo po prostu słaba odporność i potrzebuje antybiotyku? Jakie badania muszę zrobić (będę miał morfologie/idę do rodzinnego)
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Chłoniaki – Chłoniaki to nowotwory tkanki limfatycznej. Podobnie jak przewlekłe białaczki limfatyczne należą do chorób limfoproliferacyjnych. Wyróżnia się tu ziarnicę złośliwą (chłoniak Hodgkina) i chłoniaki nieziarnicze.
  • Dreszcze – Dreszcze to skurcze drobnych grup mięśniowych, pojawiające się w okresie szybkich zmian temperatury ciała z powodu działania na organizm czynników zewnętrznych (np. zmarznięcie) lub wewnętrznych (np. gorączka). Dreszcze w przebiegu gorączki są zjawiskiem patologicznym.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: