Spływająca wydzielina w gardle od kilku lat

Witam, od kilku lat zmagam się z spływającą wydzieliną w gardle, najgorzej jest przy zasypianiu wtedy jest jej więcej. Powoduje ona u mnie chrapanie. Zauważyłem że po alkoholu nawet małych ilościach też jest jej więcej. Zrobiłem wymaz z gardła tej wydzieliny i wymaz wyszedł ujemny. Leki takie jak sinupret nic nie dają lub minimalnie ja zmniejszają. W internecie wyczytałem ze Adenotomia + Mukotomia może rozwiązać ten problem, czy warto się poddać tym zabiegom? Czy są inne sposoby leczenia?

drogi panie chcę się pan poddawać jakimś zabiegom a nie zaczął pan nawet leczenia jest to kompletnie bez sensu pewnie że te zabiegi pomogą ale u osoby które są potrzebne a nie pierwszej osobie która przeczytała o tym w internecie