Spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła u 12-latka

Jaka może być przyczyna spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Mój 12 letni syn ma to od ponad pół roku, pod wpływem tej wydzieliny często że tak powiem jest jej takie odcharkiwanie i wypluwanie, doprowadza to mojego syna do krępacji bo to zdarza mu się też w szkole na lekcji. Od miesiąca dostaje avamys do nosa i limphomyosot pod język ale leczenie nie przynosi narazie większych skutków.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane alergicznym nieżytem nosa. Jeśli zastosowane leczenie nie przynosi spodziewanego efektu to konieczna będzie wizyta u lekarza prowadzącego.