Spływanie wydzieliny w obrębie gardła u 31-letniej osoby

Witam od kilkunastu lat mam problemy z odchrząkiwaniem z powodu spływającej wydzieliny (galaretki) z nosa po gardle ,byłem już u paru laryngologów efekt, tc zatok czyste, prostowanie przegrody ,zmniejszenie małżowin ,usunięcie 3 migdałka i zmniejszenie obu w gardle ,niestety wydzielina dalej spływa i coraz częściej musze odchrząkiwać dosłownie co parę minut strasznie wykańcza mnie to psychicznie i koliduje z moją pracą. Bardzo proszę o jakieś sugestie co mogę jeszcze z tym zrobić.

Tam Ci nic nie spływa, ty masz nerwicę. Przestań chrząkać bo to pogłębia podrażnienie błony śluzowej i robi się błędne koło, idź do psychologa może?. Już wszystko masz wycięte a to czasami pogłębia zanikowy nieżyt błony śluzowej gardła i potęguje zasychanie wydzieliny w gardle odczuwalne jako spływanie. Przyjedź.